Apteczka z wyposażeniem – sprzęt do pierwszej pomocy

Ratowanie życia i zdrowia jest możliwe w sytuacji, gdy ratownik wie, jak udzielić pierwszej pomocy oraz ma odpowiedni sprzęt i akcesoria. W sytuacjach zagrożenia życia przed przybyciem pogotowia wystarczy apteczka z wyposażeniem, aby uratować komuś życie.

Apteczka z wyposażeniem do plecaka

Apteczka przede wszystkim powinna być odpowiednio przygotowana. Liczy się jej wielkość oraz zawartość. Idealnym rozwiązaniem w ratownictwie wodnym czy medycznym są apteczki z wyposażeniem, które mieszczą się w plecaku. Można również wybrać apteczkę plecak, która wyposażona jest w szelki i pasy ułatwiające noszenie. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku ratowników górskich.

Apteczka medyczna – liczy się jakość!

Wybierając apteczkę, należy postawić na jakość. Apteczka z wyposażeniem powinna być wykonana z wytrzymałego materiału, który jest odporny na przetarcia. W przypadku plecaka apteczki powinien on posiadać elementy odblaskowe i solidne zamki, które nie zatną się w żadnej sytuacji. Wyposażenie apteczki powinno pochodzić od znanych i przodujących producentów artykułów medycznych.

Co powinno znaleźć się w apteczce?

Apteczki dostępne są różnej wielkości. W zależności od potrzeb można wybrać mini apteczkę, w której zmieszczą się opatrunki, rękawiczki, maseczka, gaziki i środki odkażające. W średniej wersji w wyposażeniu znajdują się bandaże, chusty opatrunkowe, chusty, koc termiczny, nożyczki i worki foliowe. W profesjonalnych apteczkach ratowników medycznych dodatkowo znajdują się zestawy oparzeniowe, do płukania oczu oraz zestaw do resuscytacji.

Apteczka z wyposażeniem – data ważności

Kupując apteczkę z wyposażeniem, należy sprawdzić datę jej przydatności. Jak w przypadku innych produktów, także produkty pierwszej pomocy mają datę ważności. Najczęściej wyposażenie sterylne posiada datę przydatności wynoszącą około 5 lat.