Catrice HD Liquid Coverage Foundation 24H Matujący podkład do twarzy 010 Light Beige 30ml

Jak aplikować podkład to twarzy?

Zrobienie perfekcyjnego i idealnie dopasowanego makijażu wymaga nie tylko doboru odpowiedniego podkładu, ale również i metody jego aplikacji. Jak najlepiej nakładać podkład do twarzy?

Aplikacja pędzlem

Jedną z najpopularniejszych metod aplikacji podkładu jest wykorzystanie pędzla. W tym przypadku najlepsze będą pędzle typu kabuki, które charakteryzują się dużą gęstością włosia oraz lekko zaokrągloną główką. W tym przypadku można stosować również pędzle flat top z płasko ściętą główką lub pędzle płaskie. Niezależnie od wybranego pędzla, przed przystąpieniem do wykonania makijażu warto go lekko zwilżyć – idealna do tego będzie woda termalna, hydrolat lub ulubiona mgiełka do twarzy. Ta metoda daje odpowiednie efekty tylko w przypadkach, w których fluid jest umiejętnie nałożony na twarz.

Aplikacja gąbką

Glamiss Podkład to twarzy gąbką najczęściej aplikowany jest przez kosmetyczki pracujące w telewizji czy przy profesjonalnych sesjach zdjęciowych. Jest to metoda, której umiejętne zastosowanie daje spektakularne efekty. Podobnie jak w przypadku pędzla, gąbka przed przystąpieniem do makijażu musi zostać zwilżona. Przy pomocy gąbki produkt na twarz należy nakładać przy wykorzystaniu ruchów stemplujących. Jest to technika, która może być stosowania niezależnie od typy cery.

Aplikacja palcami

Aplikacja palcami to najczęściej metoda, z której korzystają kobiety na samym początku swojej drogi z nakładaniem makijażu. Jest to szybka i prosta metoda, która idealnie sprawdzi się w sytuacjach awaryjnych, gdzie konieczne jest szybkie zaaplikowanie podkładu na twarz. Z oczywistych względów technika nie może być stosowana przy produktach mineralnych.