lekarz alergolog dla dzieci

Kiedy do alergologa?

Lekarzy odwiedzać trzeba i basta. Taka wiedza przekazywana jest wszystkim od najmłodszych lat, a mimo to wielu lekarzy Polacy unikają jak ognia a jeszcze innych po prostu z powodu nieświadomości problemu. Jednym z takich lekarzy, o których nawet wielu nie wie, jest z pewnością alergolog.

Czym się zajmuje?

lekarz alergolog dla dzieci

Nie ważne czy to pracujący w państwowej służbie zdrowia alergolog Białystok NFZ, czy też może pracownik prywatnej kliniki lub przychodni, każdy z nich jest w stanie na podstawie określonego rodzaju testów sprawdzić to, na co przechodzący do niego pacjent jest uczulony.
Mogą to być zarówno substancje spożywane doustnie, jak i również te, które wdycha się z powietrzem.
Na podstawie przeprowadzonego testu i określenia rodzaju uczuleń możliwe jest dobranie do nich konkretnego rodzaju leczenia, które może znaczącą podnieść jakość życia, a także w niektórych przypadkach nawet je ocalić.

Kiedy się udać na wizytę?

Pierwsze testy alergiczne powinno się wykonywać nawet w bardzo wczesnym wieku dziecięcym. Niestety takie testy nie starczają na całe życie, ponieważ alergie z wiekiem się zmieniają. Jedne przybierają na sile, inne słabną, a jeszcze inne całkowicie zanikają lub pojawiają się nowe. Z tego tez powodu cyklicznie powinno się sprawdzać posiadane alergie, ponieważ w skrajnych przypadkach wystąpić może nawet tzw. wstrząs anafilaktyczny, czyli reakcja obronna organizmu, która doprowadzić może nawet do śmierci w przypadku kontaktu z substancją niebezpieczną.