Banki mleka

Laktatory szpitalne – sprawdzony sposób na problemy z laktacją

Laktator to niezwykle przydatne urządzenie, w które powinna zaopatrzyć się każda przyszła mama. Dzięki działaniu laktatora możliwym jest skuteczne wspomaganie karmienia piersią, a także podtrzymanie i wzmożenie laktacji.

Narodziny wcześniaka – czyli komu przyda się laktator?

Laktator to urządzenie, które sprawdzi się w wielu przypadkach. Jedną z sytuacji, w której ciężko będzie obejść się bez laktatora jest przedwczesny poród. Dziecko, które urodziło się zbyt wcześnie jest narażone na wiele komplikacji – organy wcześniaka nie są w pełni rozwinięte, a ssanie, połykanie i trawienie pokarmu może sprawiać mu ogromny problem. W związku z tym, że ssanie w przypadku przedwcześnie urodzonego maluszka jest praktycznie niemożliwe, bardzo często karmi się go dojelitowo lub przez sondę, używając do tego pokarmu pozyskanego właśnie przy pomocy laktatora.

Warto pamiętać o tym, że mleko matki to najbardziej wartościowy pokarm, który pomoże słabemu organizmowi maluszka w szybkim i prawidłowym rozwoju. Mamom wcześniaków zaleca się odciąganie mleka laktatorem – mleko matki ma dobroczynny wpływ na prawidłowy rozwój układu nerwowego oraz układu pokarmowego. Dodatkowo warto zaznaczyć, że użycie laktatora pomoże także w podtrzymaniu laktacji.

Laktatory szpitalne – co to takiego?

Laktatory szpitalne to urządzenia stosowane na oddziałach noworodkowych, które w znacznym stopniu ułatwiają nie tylko życie samej mamy i maluszka, ale przyczyniają się także do optymalizacji pracy położnych, lekarzy czy doradców laktacyjnych.

Banki mleka

Dzięki laktatorom szpitalnym młode mamy mogą pozwolić sobie na odciąganie mleka w pobliżu zbyt wcześnie narodzonego dziecka, co przyczynia się między innymi do zwiększenia poziomu laktacji.

Różnorodne funkcje urządzenia pozwalają również na dopasowanie częstotliwości ssania do indywidualnych potrzeb i preferencji każdej kobiety, tym samym laktatory szpitalne mogą być stosowane nawet przez mamy z nadwrażliwością piersi. Dodatkowo laktator szpitalny zapewnia bezpieczne i higieniczne odciągnięcie pokarmu.