O czym pamiętać, wybierając podkład?

W większości przypadków podkład do twarzy jest kosmetykiem podstawowym, bez jakiego trudno się obyć, gdyż porcelanowy wygląd twarzy jest niezwykle ważnym atutem każdej kobiety. Jak wybrać ten kosmetyk dobrze, by idealnie spełniał swoją rolę i nie powodował żadnych problemów?

Dopasowany do potrzeb skóry

Nawet gdy nie oczekuje się od podkładu na przykład matowania tłustej skóry, gdyż do takich zadań ma się inne kosmetyki – i tak nie warto w takim przypadku sięgać po produkt zupełnie niekompatybilny z posiadaną cerą, na przykład przeznaczony do skóry suchej.

Dobieranie podkładu do typu i potrzeb cery oczywiście nie wyleczy jej problemów, ale ma duże znaczenie choćby po to, by ich nie potęgować – a szczególne w kontekście tego, że podkład ma ze skórą bezpośrednią styczność i zwykle pozostaje na niej wiele godzin.

Odpowiednia forma

Rozprowadzanie ciężkiego, gęstego podkładu o tępej konsystencji na skórze suchej, skłonnej do podrażnień czy naczynkowej na pewno nie będzie przyjemne, warto więc korzystać z różnych możliwości, jakie daje rynek.

Można znaleźć produkty w różnych formach – w piance, sztyfcie, płynie, by dobrze dopasować je do swych preferencji. Pozwoli to nakładać je wygodnie, szybko i równomiernie. Przykładowo podkład matujący w musie jest niezwykle lekki, a jego nakładanie to czysta przyjemność.

Kluczowy odcień

Coraz szersza paleta odcieni, jaką zaproponować mogą producenci podkładów, sprawia, że już coraz rzadziej spotkać można kobiety z twarzą białą lub zbyt ciemną w stosunku do szyi.

Wybrać najlepszy podkład nie jest trudno, a w razie wątpliwości warto sięgać po odcień jaśniejszy niż ciemniejszy, gdyż zbyt ciemna skóra wygląda smutno i starzej.