Odżywka do paznokci – podstawowe informacje

Jeśli chce się zadbać o swoje paznokcie, nie wystarczy tylko stosowanie różnych zabiegów, lecz konieczne jest również dostarczanie do nich wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Nie da się tego efektywnie zrobić samą dietą i konieczne jest używanie odpowiednich kosmetyków. Szczególnie polecana jest dobrej klasy odżywka do paznokci z manada.pl. Co warto o niej wiedzieć?

Zalecane substancje

Kto najczęściej sięga po odżywkę do paznokci? Rzecz jasna są to osoby, które zmagają się z różnorodnymi problemami w tym zakresie. Często na paznokciach pojawić się mogą nieetyczne przebarwienia, rozdwojenia, silna łamliwość czy też paznokcie mogą być zwyczajnie zbyt delikatne i cienkie. Wszystko to da się naprawić przy pomocy odpowiedniej odżywki.

Żeby jednak było to możliwe, odżywka musi charakteryzować się odpowiednim składem. Postawić w tym wypadku trzeba przede wszystkim na to, aby znalazły się w niej liczne witaminy, a przede wszystkim te z grupy B. Co więcej, musi się w niej znajdować duża grupa minerałów, takich jak wapń, krzem czy też magnez. Oprócz tego zaleca się, aby wykorzystywana odżywka miała ceramidy, ekstrakt z alg, keratynę oraz kwas hialuronowy.

Czego nie powinno być w odżywce do paznokci?

Często spotkać się można na rynku z takimi odżywkami, których składy zawierają w sobie substancje potencjalnie szkodliwe. Na co więc należy uważać?

Często producenci odżywek umieszczają w swoich produktach formaldehyd. Ma on doskonałe działanie poprawiające wygląd paznokcia i to w niezwykle krótkim czasie. Z tego też powodu producenci wykorzystują go, aby udowodnić, jak skuteczne są ich środki. Wiedzieć jednak trzeba, że długotrwałe stosowanie takiej substancji może być bardzo niebezpieczne. Ma ona silne działanie uszkadzające strukturę paznokcia i z czasem może doprowadzić nawet do jego deformacji.

Inną równie niebezpieczną substancją jest DBP, która może wpływać na gospodarkę hormonalną kobiety, a także toluen, który ma toksyczne działanie i stosowanie go w czasie ciąży, może nawet doprowadzić do uszkodzenia płodu.

Jak długo trzeba czekać na efekty?

Na sam koniec wiedzieć jeszcze trzeba, że stosowanie odżywki do paznokci nie przyniesie pozytywnych rezultatów z dnia na dzień. Zaczynając używanie takiego środka, uzbroić się trzeba w cierpliwość, ponieważ pierwsze zauważalne efekty pojawią się dopiero po około 5-6 tygodniach. Wiedzieć jednak trzeba, że z czasem paznokcie stawać się będą wyraźnie ładniejsze, zdrowsze i mocniejsze, dzięki czemu uchroni się je przed kolejnym zagrożeniami.