Top no wipe do hybryd – wygoda i trwały efekt

Manicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością. Która kobieta nie chciałaby mieć pięknych, lśniących paznokci? Każda hybryda wymaga wykończenia, czyli nałożenia wierzchniej warstwy zwanej topem, który odpowiada za końcowy efekt. Ciekawym i coraz częściej używanym produktem jest top no wipe do hybryd – top bez przemywania. Czym jest i dlaczego warto go użyć?

Czym jest top no wipe i jakie są jego zalety?

Top no wipe to top bez przecierania. Tradycyjny top po utwardzeniu w lampie trzeba jeszcze przetrzeć cleanerem i usunąć warstwę dyspersyjną. Tymczasem po wyjęciu topu no wipe z lampy manicure jest gotowy, ponieważ nie posiada on tej warstwy. Top no wipe to lakier hybrydowy, który tworzy twardą i błyszczącą zewnętrzną warstwę ochronną. Efekt lśniących, „mokrych” paznokci przez wiele tygodni? Dużo łatwiej go osiągnąć przy pomocy topu no wipe. Zaletą tego topu jest duża trwałość i wydajność.

Czym różni się top no wipe do hybryd od tradycyjnego?

Warto pamiętać, że top no wipe utwardza się w lampie dłużej, niż tradycyjny. Jego cena jest też wyższa. Z drugiej strony, jest wygodniejszy niż tradycyjny i nie trzeba już kupować cleanera. Jeżeli chce się uzyskać popularny efekt i użyć pyłków np syrenki, warto użyć topu no wipe. Z tradycyjnym topem te zdobienia nie będą współgrać. Jeśli lakier jest ciemny, na przykład granatowy lub czarny, top no wipe zdecydowanie go pogłębi i nada intensywności.