kaszki dla dzieci bez cukru

Kaszki dla dzieci – co wybrać dla małego brzuszka?

Wybór kaszek dla dzieci obecnie jest bardzo szeroki. Możemy przebierać w smakach: od klasycznej kaszki manny, aż po takie z dodatkami egzotycznych owoców. To, jaką zakupi rodzic zależy głównie od smaków, jakie lubi dziecko oraz stosowanej diety. Warto jednak zwrócić uwagę na skład, ponieważ nie każda kaszka dla dzieci będzie odpowiednia dla naszych małych pociech.

Bez cukru – czy oby na pewno?

Utarło się, że cukier jest szkodliwy dla naszego organizmu. Zdania są podzielone, jednak pewne jest, że w nadmiarze szkodzi. Dlatego też rodzice coraz rzadziej wprowadzają go do dziecięcej diety. Kaszki podawane są dzieciom od bardzo dawna. Zwłaszcza te jednoskładnikowe: jaglana, gryczana, czy najpopularniejsza manna są przysmakiem większości maluszków. Wiele z tych produktów zawiera jednak dodatek cukru, co wpływa pozytywnie na smak, jednak nie jest zbyt zdrowe. Trzeba jednak stwierdzić, że kaszki dla dzieci bez cukru są rzadko spotykane (jednak możemy je kupić online np. w sklepie FitorSweet.pl). Spowodowane jest to tym, iż w składki kaszki wchodzi najczęściej mleko w proszku lub inne składniki które zawierają cukier w swoim składzie. Warto jednak wybierać kaszki bez dodatku cukru – oznacza to, że nie są sztucznie dosładzane. W praktyce, jeżeli już kupimy kaszkę dla dzieci bez cukru, musi być zrobiona na samej wodzie, aby taką pozostała. Jednak dzieci zwykle niezbyt chętnie konsumują takie produkty.

Mleczne, czy bezmleczne?

W przypadku, kiedy szukamy produktów bez cukru – koniecznie bezmleczne. Jednak jeżeli zależy nam na produkcie, który nie zawiera sztucznie dodanej sacharozy, bądź glukozy – nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać wersję mleczną. Kaszki bez dodatku mleka są dedykowane dla dzieci, które mają uczulenie na białko mleka krowiego, bądź inną alergię. Część matek przygotowuje również kaszki na własnym mleku, dlatego też w takim przypadku warto wybrać wersję bez mleka.