kosmetyki

Bezpieczne i zdrowe produkty dla skóry

Kosmetyki z konopi indyjskich cieszą się w ostatnich miesiącach sporą popularnością wśród klientów. Mimo, iż początkowo klienci podchodzili do nich z pewną dozą niedowierzania – ci, co spróbowali, chętnie po nie wracają. Na czym bazują kosmetyki konopne i jak je stosować? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

Co to są kosmetyki konopne?


Naturalne kosmetyki konopne w swoim składzie bazują na oleju z konopi, który pochodzi z tzw. konopi siewnych. Ten olej to bogate źródło kwasów tłuszczowych oraz takich witamin jak np. A, B1, B2, B6, C i E, fityny i kwasu kanabidiolowego. Powyższe składniki bardzo dobrze działają na skórę, na jej nawilżenie i regenerację.

Właściwości


Kosmetyki z konopi charakteryzują się szeroką gamą produktów dostępnych na rynku. Można je spotkać w formie kremów, balsamów, olejków, szamponów i odżywek do włosów a nawet szminek czy maseczek. Wiele osób ceni je za właściwości oczyszczające i regenerujące. Świetnie wpływają na zmiękczenie i nawilżenie. Ich systematyczne i regularne stosowanie sprzyja przede wszystkim poprawie nawilżenia skóry, uzyskaniem młodego wyglądu, rozjaśnienie przebarwienia skóry, czy redukcji drobnych zmarszczek.

Jak często je stosować?


Kosmetyki z konopi można stosować zarówno w codziennej pielęgnacji. Są bardzo bezpieczne i zawierają dużo składników naturalnych, dzięki czemu nie uczulają, nie powodują alergii ani nie podrażniają skóry. Aktualnie bardzo modne jest stosowanie jak najbardziej naturalnych produktów, które są bezpieczne dla skóry. Wiele osób, mających problemy z cerą, ceni kremy na bazie z konopi, gdyż bardzo szybko niwelują suchość skóry oraz dzięki regularnemu stosowaniu – niwelują wszelkie negatywne skutki.