urolog białystok

Kiedy iść do urologa?

Wielu mężczyzn wizytę u urologa odkłada w czasie. Wynika to często z tego, że po prostu wstydzą się brania udziału w badaniu wykonywanym przez wyżej wspomnianego. Jak się jednak okazuje jest to niezwykle ważne i powinno być traktowane priorytetowo. W tym artykule powiemy sobie właśnie o tym kiedy iść do urologa.

Pierwsza wizyta u urologa – kiedy się na nią wybrać?

urolog białystok

Na pierwszą wizytę u urologa powinni zgłosić się panowie, którzy ukończyli 40. rok życia. Jest to ważne przede wszystkim po to, aby móc sprawdzić stan swojego zdrowia i w razie konieczności podjąć stosowane działania w celu wyleczenia danego schorzenia. Badania jakie powinny zostać wykonane przez panów to stężenie PSA, które wykonuje się na podstawie próbki krwi oraz badanie per rectum wykonywane poprzez dotyk. Pomoc możesz znaleźć tu https://cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-urologiczna-dla-dzieci/.

Objawy, które powinny skłonić do wizyty u urologa

Do wizyty w miejscu jakim jest poradnia urologiczna Białystok powinni zgłosić się również panowie, którzy zauważyli u siebie niepokojące objawy. Mowa tu między innymi o takich objawach jak: częstomocz, problemy z trzymaniem moczu, pieczenie i ból w okolicach krocza, parcie na pęcherz, ból w trakcie wytrysku, problemy skórne występujące w okolicach narządów płciowych, występowanie krwi lub ropy w moczu lub spermie, problemy z erekcją czy również pojawienie się rozmaitych uszkodzeń narządów płciowych. Powyższe objawy powinny być natychmiast konsultowane z lekarzem bez względu na wiek pacjenta.