świetny kosmetyk do włosów

Najlepsze kosmetyki do włosów wysokoporowatych

Coraz bardziej zauważalna jest, w środowisku blogerek o tematyce beauty, aktywność kobiet, dla których najważniejszym atrybutem ich wyglądu są włosy. Osoby te posiadają niezwykle szeroką wiedzę na temat struktury włosów, ich rodzajów, pielęgnacji oraz składników występujących w różnych kosmetykach. To od włosomaniaczek (bo tak nazywa się dziewczyny, które z wielką troską i zaangażowaniem dbają o włosy) dowiadujemy się o tym, jakie są obecnie najlepsze kosmetyki do włosów. Od nich też dowiadujemy się o istnieniu różnych stopni porowatości włosów.

Czym jest porowatość włosów?

Wyróżnia się trzy stopnie porowatości włosów: włosy niskoporowate, średnioporowate oraz wysokoporowate. Stopień porowatości określa się na podstawie budowy łuski włosa. Ogólnie rzecz biorąc, włosy niskoporowate to takie, które są mocne, lśniące i grube, a więc najbliższe upragnionego ideału. Nie trudno się zatem domyślić, że włosy wysokoporowate to takie, które zazwyczaj są przesuszone, zniszczone, połamane i pozbawione blasku.

świetny kosmetyk do włosów

Produkty do włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Ich podatna na zniszczenia struktura potrzebuje silnej ochrony przed niesprzyjającymi czynnikami z zewnątrz, takimi jak gorące powietrze, czy twarda lub słona woda. Ponadto, ten typ włosów wymaga regularnego i intensywnego nawilżenia. Najlepsze kosmetyki do włosów wysokoporowatych powinny więc zawierać w swoim składzie naturalne olejki, które zapewnią włosom odpowiednie nawilżenie. https://www.e-sas.pl/dotyknatury/wlosy-3