manicure

Jak prawidłowo dbać o swoje paznokcie?

Aby paznokcie zawsze pięknie się prezentowały, były zdrowe i mocne, trzeba o nie odpowiednio dbać. Niestety współczesne kobiety bardzo często o tym zapominają. Decydują się na przykład na manicure hybrydowy, który tylko ukrywa to, w jakim stanie jest tak naprawdę płytka paznokcia. Najwyższa pora zrobić coś, aby odżywić ją i wzmocnić.

Baza witaminowa do paznokci

Warto kupić sobie między innymi witaminową bazę do paznokci. Ten kosmetyk nie kosztuje dużo, natomiast może naprawdę zdziałać cuda. Jeżeli paznokcie są bardzo osłabione, na przykład po wielu latach noszenia hybrydy, baza sprawi, że płytka stanie się mocniejsza. To takie odżywianie od zewnątrz. Warto pamiętać jednak również o odżywianiu od wewnątrz. Tutaj chodzi głównie o dietę. Powinna być ona bogata w mikro i makroelementy. Najlepiej kupić sobie suplementy, które są dedykowane dla kobiet chcących poprawić stan skóry, włosów oraz właśnie paznokci.

Delikatność ponad wszystko

Trzeba trzymać się również kilku zasad związanych z dbaniem o paznokcie. Jedna z nich mówi, że należy być po prostu delikatnym podczas różnego rodzaju zabiegów stylizacyjnych. Narzędzia, takie jak na przykład cążki, pilniki, polerki, powinny być stosowane z umiarem i tylko wtedy, gdy paznokcie tego rzeczywiście potrzebują. By nie osłabiać płytki paznokcia, nigdy nie należy zdejmować na przykład hybrydy samodzielnie. Lepiej oddać swoje paznokcie w ręce profesjonalistów, aby nie ucierpiały.